4 Ocak 2016 Pazartesi

HEROTÜRK ÇİZGİFİLM (PİLOT BÖLÜM) DESTEK LÜTFEN


NEDEN HEROTÜRK?

Projenizin Türk Edebiyatının Gelişimine Yönelik Sağlayacağı Katkılar Nelerdir :*

Öncelikli olarak "Çocuk ve Gençlik" potansiyelimizi batılı bir anlayış ile tüketmeyelim.
Öncelikli olarak bu hususta komple milli olan edebiyat ve sanat eserleri ortaya koymak maksadındayız. Artık çocuk ve gençlerimizi salt batının sanal kültür kahramanları ile yetiştirmeyelim. Kendi çocuklarımızı kendi kültürel kodlarımızla yüklemleyelim. En büyük katkı sanırım bu doğrultumuz konusunda olacaktır.

Çocuk ve gençlik edebiyatı, milli oyuncak gibi uzantılı faydalarla birlikte olayın markalaşma mantığı ile ayrıca ekonomik uzantılarınıda unutmayalım.

Aynen Hacı Bayram-ı Veli'nin dediği gibi; "Çocuklarını kendi değerleri ile yetiştirmeyip onlara kıyan toplumlar, kendi çocuklarını kendileri gibi yetiştiren toplumların kölesi olurlar!"

Projenin Amacı :*

Tarihten aldığı referansla büyük ve merhametli bir medeniyetin müdavimi olan toplumumuza, hedeflerini ve varlık alemindeki gerekçesini hatırlatmak ve unutturmamak için; hassatende millet olmanın yolunun "kendi çocuk ve gençliğine" sahip çıkmaktan ibaret olduğunu edebi bir dil ile aktarımından üzerimize düşen sorumluluk ve misyon ile bir duruş sergilemektir.


Projenin Hedefi :*


Çocuk ve gençlik edebiyatındaki mahzun duruşumuza karşı oluşturulan bir maceralar dizisi oluşturmaktır. Özellikle üstbaşlığı "Herotürk" olan, rol model eğilimli bu çalışma ile ülkemiz adına dünya sanal kahramanlarının arasına bizden de bir "kahraman" çıkartmak hedeflidir.

Konu Tanımı :*

Kahramanımız Ertuğrul'un (HEROTÜRK) arkadaşları olan İtalyan Esta, Çinli Chen, Nijeryalı İbosanjo, İngiliz Widmark ve Yunanlı Niko ile yaşadıkları maceralar örgüsü ile hem fantestik noktada tarihin dehlizlerine girmekteler hem de günümüzün gündem konulu hikayelerine temas etmektedirler.Projenin Çalışma Yöntemi :*

Çocuklarımız ve gençlerimiz için bir rol model kimliği ile yazdığımız "Herotürk" maceraları önce temel hikayelerini roman ile kurgulamakta, aynı zamanda aynı hikayenin de çizgi romanı üretilmektedir. Konu ayrıca tiyatro oyunları ile zenginleştirilmektedir. Ayrıca hedefte Çizgi Film üretimi de amaçlanmaktadır. Batılı tarzdaki sunum ve çalışma yöntemleri ilkelerimizi oluşturmaktadır.


Projenin Neden Desteklenmesi Gerektiği :*

İlim, kültür, sanat, edebiyat ve ahlak ile kuşatamadığımız milli kimliğimiz kısa sürede toplumumuz üzerinde hevesleri olan emperyal iştahların mezesi olacaktır.
Formal eğitim kadar, informal organizasyonunda artık "evlat ve nesil" yetiştirmede önem arzettiğini algılamamız gerekmektedir. İş bu nedenle bütün bu hedefler noktasında yapmış olduğumuz çalışmalarda devletimizin ve kurumlarının da bu uğurdaki mücadelemizde yalnız olmadığımızı göstermesi açısından hertürlü maddi ve manevi desteği hakettiğimizi düşünüyoruz.VE UYGULAMA...

1 yorum:

  1. Allah emeklerinizi zayi etmesin.Çok yararlı çalışmalarınızı görüyor ve destekliyoruz.

    YanıtlaSil